dolů

 

 

POPIS

 

Náš nový klient si na roky zaslouženého odpočinku pořídil byt v apartmánovém domě na Šumavě. Tento dům vzniká přestavbou původního hotelu a jeho poloha je nejen strategická co se týká dostupnosti, ale i pohádková, co se týká výhledů a okolní krajiny. Zeleň, klid a hory kam se podíváš.

 

 

ZADÁNÍ

 

Měli jsme za úkol navrhnout interiér tohoto nového apartmánu tak, aby si zde mohli s manželkou a čtyřnohým mazlíkem užívat krátké pobyty a víkendy. Byt není přehnaně velký (cca 60 m2), ale má krásně orientovanou terasu. K projektu jsme se dostali ve fázi, kdy už jsme stavebně příliš změn dělat nemohli, takže půdorysně zůstal byt bez velkých změn. Ponechali jsme i výšku dveří.

Majitel má rád komfort a kvalitní materiály. Zajímavý byl důraz, který kladl na vzájemné soukromí. Proto oddělené ložnice. Dále bylo potřeba vzít v úvahu jeho zálibu v četbě a s tím spojené pohodlné posezení a dostatečné osvětlení.

 

 

REALIZACE

 

Hned na začátku jsme si řekli, že bychom rádi vnesli akcent přírody a hor do interiéru, a že by bylo dobré to udělat malinko jinak. Určitě nebudeme navrhovat obligátní hnědý dub a stropy jím obložené. Použití materiálů jsme chtěli maximálně sjednotit, abychom docílili optického zjednodušení a tím i zvětšení prostoru. Podlahu jsme zvolili z šedého dubu, a tento materiál byl zopakován i na obklady stěn a výrobu nábytku. Jako doplňující materiál je na stěnách a stropě použita hrubá štuková omítka ručně dělaná a Neolith v dekoru břidlice. V obývacím pokoji nejsou záměrně použita žádná zavěšená svítidla, aby nerušila výhled do okolní krajiny. Vtipným dekorativním prvkem je na stěně ručně malovaný horizont místních šumavských vrcholků. Po nastěhování a po nazutí pohorek je majitelé mohou zkusit všechny zdolat.

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005