dolů

ZADÁNÍ

Zadáním je vytvořit reprezentativní kanceláře pro firmu KGM v již dříve používaných prostorách, které byly zrekonstruovány ke kancelářskému využití. K projektu jsme přistoupili s vědomím, že je potřeba co nejmenšími úpravami získat co nejlepší výsledek. Z těchto důvodů jsme ponechali původní skleněné příčky oddělující kanceláře a jednací prostory a sociální zázemí. Půdorysné členění jsme velmi podrobně řešili přímo s investorem respektive zaměstnanci firmy tak, aby jim výsledek byl opravdu ušit na míru.

 

ZÁMĚR

Karlín Group chápeme jako developerskou firmu, která je rodinného menšího rázu. Vždy se snaží věnovat projektům s vysokou mírou výtvarné architektonické i uživatelské kvality. Má ke své činnosti inovativní přístup, který je neotřelý, a tohoto ducha by měly mít i nové prostory. Jako developeři pracují se základními stavebními materiály jako dřevo, beton a ocel, proto je celý fit-out na těchto materiálech založen. Silná industriální linka pak nejen přesně vystihuje činnost našeho ateliéru, ale zároveň odpovídá vkusu a požadavkům investora. Diskuze proběhla nad pojetím hlavního pracovního prostoru jako „open space office“. Nakonec jsme toto pojetí akceptovali a velkorysé pracovní stoly alespoň v náznaku dělí jednotlivé pracovní zóny. Ostatní prostor je rozdělen na oddělené kanceláře a zasedací místnosti. Odpočinková zóna potom bude spojena se zázemím kuchyně a jídelním prostorem.

 

REALIZACE

Jedním z dominantních materiálů je ocel, kterou jsou pokryty všechny dveře tak, aby se nemusely měnit. Ocel je patinována brynýrováním a na dveřích jsou v ní vypáleny popisky k jednotlivým místnostem. Z oceli jsou vyrobené i veškeré podnože pracovních stolů a ostatního nábytku. Dalším materiálem je betonová stěrka, která pokrývá všechny svislé konstrukce včetně sloupů. Nechali jsme odstranit omítku z původních betonových litých stropů, a stropy zůstaly pohledové. Pro zateplení prostředí a jeho prostorové členění jsou použity paravany z masivních dubových panelů. Dubová dýha se uplatňuje i na deskách pracovních stolů. Celou plochu kanceláří pokrývá kvalitní metrážní koberec, který zajistí akustickou pohodu lépe než například uvažovaný vinyl. Skleněné příčky jsou ponechány transparentní. Ve společném odpočinkovém prostoru kryje podlahu umělá tráva. Tu jsme sice původně použít nechtěli, ale krásně osvěží společné prostory. Veškerý nábytek je částečně vyroben na míru podle našich autorských návrhů nebo jsme ho dodávali přímo od našich dodavatelských firem.

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005