dolů

 

 

ZADÁNÍ

Vrátil se k nám už po několikáté jeden klient s tím, že do dalšího nově koupeného domu už nechce zasahovat. Anebo spíše už nechce měnit interiér. Ze zadní strany domu by ale chtěl bazén. Kolem bazénu trochu zeleně. V zeleni by chtěl sedět a ležet a stolovat. Sousední zeď je blíž než se zdá a místa není mnoho.

 

REALIZACE

Bazén s protiproudem jsme umístili do rohu nevelkého pozemku tak, aby nám zbyla alespoň trochu kompaktní plocha jako odpočinková zóna. Terén jsme rozdělili do dvou rovin. Zvýšená část obíhá kolem plotu a bazén trochu kryje. Sousední zeď, které se nachází pouze šest metrů od fasády domu jsme nechali pokrýt dřevěným obkladem, který jsme shodně použili i na částech fasády domu tak, aby se vše materiálově spojilo.

U takto malého prostoru jsme museli více spoléhat především na vhodné rozmístění zařizovacích a funkčních předmětů, než na složité stavební úpravy.

Rozestavěli jsme tedy různě velké betonové květníky v malých skupinkách a vytvořili tak zelené ostrůvky, které doplňuje tráva a popínavé rostliny na plotě a obvodové zdi zahrady.

Problém zastínění jsme vyřešili tím nejjednodušším a ve finále i nejelegantnějším způsobem. Nad atrium jsme zavěsili trojúhelníkovou plachtu v přírodním odstínu.

Hlavním výtvarným prvkem, který má celé prostředí ozvláštnit a hlavně nasvětlit, jsou kulatá svítidla různých velikostí, která vypadají jako měsíce. Ta jsme rozvěsili a nebo rozestavěli napříč celým atriem tak, aby vytvořila tu správnou romantickou atmosféru. Majitel tak má měsíc stále v úplňku.

Fotogalerie

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005